Від Полтави до Лубен

Ціна

800 грн

1 Днів

Дата відправлення

За запитом

Організатор туру

Зоя Неділько

Екскурсійний тур з Полтави у Лубни, садибу-музей Василя Симоненка, Мгарський монастир та Гінцівську стоянку.

Тури Полтавщиною. Тури Україною з виїздом з Полтави.

Подорожуємо рідним краєм – мандруємо заповідними стежками Лубенщини.

Виїзд з Полтави 07.07. о 7.00.

Перша наша екскурсійна зупинка – Лубни. Неподалік мосту через Сулу  височіє насип – на ньому  великий камінь  і козацький хрест. На мармуровій плиті – напис: «Лицарям волі  Северина Наливайка – жертвам Солоницької трагедії  1596 року». Тут серед безкрайніх посульських лугів, де кожна грудка  землі дзвенить  козацькими шаблями і гомонить голосами відваги і мужності, цей  пам’ятний знак  нагадує  сучасникам про одну з найгероїчніших сторінок історії визвольної боротьби українського народу

Лубни – літописне місто, одне з найстаріших міст Полтавщини, засноване князем Володимиром Красне Сонечко у 988 році як одна з фортець посульської оборонної лінії для захисту південних кордонів Київської Русі від кочівників. На правому березі тихоплинної Сули, у зелені садів і парків, серед пам’яток архітектури зберігають свої істрії древні і вічно молоді Лубни. Екскурсія містом.

Екскурсія в Краєзнавчий музей Лубен. Лубенський музей – найстаріший музей на Полтавщині. Він бере свій початок від приватного музею родини Скаржинських, заснованого ще 1885 року.

Переїзд в Біївці, на батьківщину Василя Симоненка. З пагорба у Біївцях видно зелені луки та вкриті очеретом заплави Удаю. Саме тут та хатина, в яку “заглядає в шибку казка сивими очима, материнська добра ласка в неї за плечима”… Бо саме в цій простій сільській хатині народився, виріс і пішов у світ романтик, великий талант, патріот, поет-шістдесятник Василь Симоненко. Це саме тут, у Біївцях на Лубенщині, “мріють крилами з туману лебеді рожеві, сиплють ночі у лимани зорі сургучеві”… Екскурсія в садибу-музей Василя Симоненка.

Переїзд в Тарандинці. Екскурсія в меморіальну кімнату-музей Василя Симоненка.

Переїзд в с. Гінці.

Гінцівська палеолітична стоянка.

На березі Удаю розташувалося маленьке мальовниче село Гінці. Назва  цього населеного пункту відома всім, хто цікавиться археологією. Гінцівська стоянка  є першою з відкритих  на Україні стоянок  подібного типу  і перша така пам’ятка у Східній Європі. Саме після її відкриття  почалося вивчення  палеоліту в Україні. А Гінцівські матеріали давно стали надбанням світової науки.  Екскурсія.

Ще одна перлинка Лубенського краю – Мгарський монастир.

Мгарський Спасо-Преображенський монастир. Розташований він на березі Сули, заснований храм ще у 1619 році Київським митрополитом Ісаєю Копинським при меценатстві княгині Раїни Вишневецької, сестри митрополита Петра Могили. Перші споруди монастиря будувалися з дерева, згодом стали використовувати камінь. Архітектурний ансамбль Мгарського монастиря включає Спасо-Преображенський собор, дзвіницю, церкву Святого Афанасія, будинок ігумена, Благовіщенську церкву, корпус келій XVIII століття. Відвідуємо монастир.

 Курган Скорботи.

У зболеній народній пам’яті ніколи не забудуться  трагічні роки 1932-1933, коли на очах у всього цивілізованого світу  над українським народом коївся жахливий злочин  масового вбивства і знищення українців як нації.   На горі Зажури  біля села Мгар насипана висока могила, а на ній 8-метрової висоти  бронзовий дзвін, що 15-метровим хрестом-птахом  врізається   в небо.

Курган скорботи – наша пам’ять про нищення українців у 1932-1933 роках під час штучно влаштованого голоду.

Виїзд у Полтаву.

Вартість туру 800 грн/750 грн. У вартість включено транспортне та екскурсійне обслуговування по всьому маршруту, вхідні квитки в музеї та екскурсійні об’єкти, медстраховка.

Особисті витрати.

Якщо Вам сподобався тур з Полтави в  Лубни, садибу- музей Василя Симоненка, хочете його забронювати, чи виникли якісь питання – телефонуйте: 050-107-16-89, 096-57-67-044

Приєднуйтеся до нас у соцмережах, щоб завжди першими дізнаватися про нові тури, екскурсійні програми та маршрути. Посилання на групу у фейсбук “Турагентство TERRA” – внизу цієї сторінки.