Історії Чернечого Яру та скарби Кочубеїв

Ціна

350 грн

1 Днів

Дата відправлення

За запитом

Організатор туру

Зоя Неділько

09.09. та 15.10. Екскурсійний тур з Полтави в Диканьку та Чернечий Яр.

” Цілюще джерело Чернечого Яру, творчий геній Марії Башкирцевої, скарби Кочубеїв, родова церква з усипальницею та таємниці Диканського лісу” + insta локації та дегустації.

Екскурсія у Чернечий Яр. Мальовниче село, яке розкинулося на правому березі Ворскли, де колись був великий монастир, а його церкви з позолоченими куполами було видно аж із Харківського шляху, монастир, -де ще збереглися входи в древні чернечі печери. А криничка з цілющою водою втамовувала спрагу і додавала сил. Родом з Чернечого Яру – вождь індіанського племені “Проникаючий вогонь”, герой Радянського Союзу – Іван Іванович Даценко. А мальовнича природа Чернечого Яру вабила кінематографістів. Адже тут знімався фільм “Соняшники” із Софі Лорен і Марчелло Мастроянні, ” Батальйони йдуть на Схід”, “Пригоди поблизу Диканьки”. Неперевершена краса природи – це і луги, настояні на духмяних травах, і тихоплинна Ворскла, і чиста кришталева вода кринички, і соснові ліси, які вкривають гори, і ставок під лісом, де можна побачити греблі і загати створені бобрами.

Поїхали! Адже це тур для тих, любить історію рідного краю і для тих туристів, хто хоче відпочити від міської метушні, “перезавантажитися”, побути на природі. Послухаємо історії і легенди села, прогуляємося сосновим лісом, наберемо цілющої води із кринички, побуваємо там, де знімали фільми, зробимо чудові фото з оглядового майданчика – де перед нами і ліс, і луг, і річка!

Переїзд у Диканьку. Диканька – містичний Гоголівський край, батьківщина династії Кочубеїв. Історії та легенди краю. Оглядова екскурсія, Тріумфальна арка, унікальна родова церква Кочубеїв – Миколаївська церква (1794 р.) – єдина церква в Україні з подвійним куполом. Спустимося в усипальницю Кочубеїв. Прогуляємося до Кочубеєвих дубів та Мазепиного дубу (ботанічна та історична пам’ятка, яка зберігає таємниці кохання Мотрі та Мазепи), у бузковий гай – з 1827 р. висаджений за наказом князя Кочубея, а нині – унікальна ботанічна та історична пам’ятка.

Відвідання картинної галереї – унікальні полотна Марії Башкирцевої – художниці, яка випереджала час.

Заїзд на хутір Проні, де колись був заїжджий двір і шинок козака Проня, і де, повертаючись зі своїх мандрів Європою, любив зупинятися Микола Васильович Гоголь, щоб випити кави та смачно пообідати. Адже таких вареників, як цьому шинку, ви не знайдете ніде: пухкі та великі вареники з капустою, мясом, картоплею та грибами, печінкою, сиром та шкварками. А які смачні галушки та крученики! І, звісно ж, тут можна скуштувати “Зіллячко від Солохи”!

Дегустація традиційної місцевої страви – затірки ( качаної каші) та кручеників.

Відпочинок.

Виїзд у Полтаву.

Запрошуємо на екскурсію! Буде цікаво! Екскурсія в Чернечий Яр та Диканьку.

Вартість туру 350 грн. Діти до 6 років – безкоштовно ( без окремого місця в автобусі)

У вартість входить транспортне та екскурсійне обслуговування, медстраховка.

Вхідний квиток у картинну галерею.

Особисті витрати, дегустація,  обід.

Виїзд з Полтави о 9.00.

Тривалість екскурсії – 6- 7 год.

Запис на екскурсію за тел.: 050-107-16-89, 096-57-67-044

Приєднуйтеся до нас у соцмережах, щоб завжди першими дізнаватися про нові тури, екскурсійні програми та маршрути. Посилання на групу в фейсбук “Турагентство TERRA” – вгорі сторінки