Первоцвіти Холодного Яру

Ціна

950 грн

1 Днів

Дата відправлення

За запитом

Організатор туру

Зоя Неділько

23.03. Екскурсійний тур з Полтави в Холодний Яр, Мотроненський монастир та на хутір Буда.

Білосніжні килими з підсніжників, що вкривають схили Холодного яру, цілющі джерела з життєдайною водицею, пам’ятки історії та легенди сивої давнини, історії про кохання, вірність та честь, героїчні сторінки нашої минувшини та незвідані таємниці, – усе це в новому екскурсійному турі!!!

Маршрут туру: Полтава – Кременчук – Медведівка – Мельники – Холодний Яр – Буда – Полтава.
Виїзд з Полтави о 5.00. (збір по зупинках)

Перша екскурсійна зупинка в нашому турі з Полтави в Холодний Яр – село Медведівка – батьківщина Максима Залізняка. Фундуклеївська церква, скіфське городище, пам’ятні місця Коліївщини.

Саме на шляху до Холодного Яру є джерела з цілющою водою«Живун», «Дзюркало». Біля «Дзюркала» зупинимося на відпочинок, щоб напитися чи набрати з собою цілющої води. Це місце особливе – екологічно чиста питна вода із вмістом розчиненого срібла та інших корисних для здоров’я людини хімічних елементів посідає перше місце серед лісових джерел урочища «Холодний яр» та навколишніх природних заповідників. З давніх часів джерело славилось своїми цілющими властивостями, за переказами ще козаки й гайдамаки віддавали шану цій воді, лікуючи нею рани. За однією з них, святий апостол Андрій Первозванний та його учні проходили повз Холодний Яр спекотного літа, коли їм захотілося пити, то апостол вдарив своїм посохом об землю і з того місця потекла прохолодна вода. Так і утворилось джерело з живою водою.

Екскурсія з Полтави в Холодний Яр

Подорож Холодним Яром продовжується – ми побуваємо на території одного з найбільших городищ скіфської доби. Мотронине городище було важливим економічним, політичним, торговельним і релігійним центром Середнього Подніпров’я навіть у часи Київської Русі. Історію кохання, вірності і спокути воєводи Мирослава та його дружини Мотрони, до цього часу переповідають місцеві мешканці. Відвідуємо Мотронинський монастир – відомий ще з часів Ярослава Мудрого та Київської Русі. Старі підземні  чернечі печери на околицях лісу, звивиста лісова стежка, що веде до Монастирського ставу, де колись гайдамаки ножі та зброю освячували перед повстанням «Коліївщина»

А далі – містика та таємниці Холодного Яру .

Геологи стверджують, що мільйони років тому територія урочища Холодний Яр, що на Черкащині, була північною стороною величезного метеоритного кратера Холодноярське плоскогір’я і яри – це залишки древньої гірської системи, що з’єднувала Карпати з горами Криму і Кавказом. Тому, коли в’їжджаємо до Холодного Яру, здається, що потрапляємо в Карпати. По гребеню лісового масиву, прямо від дороги, навесні простягається білий килим підсніжників-пролісків. Вони заполонили весь простір. Такого Ви більше ніде не побачите! Якщо Ви подорожуєте у березні – квітні, тл у Вас буде унікальна можливість зробити красиві фото на фоні цих перших весняних квітів. ( Гуляючи у лісі, не можна також не звернути увагу на перші зелені паростки з дивним ароматом – черемшу, – рослину, дуже вітамінну і корисну для нашого організму ( використовується для приготування салатів та інших страв.)

Подорож Черкащиною продовжується! Холодний Яр – це серце козацької України, осередок Холодноярської Республіки, що як частина УНР проіснувала до 1922 року. Слухаємо історії минувшини.

Мальовничий хутір Буда. Часи скіфів і давньої Русі, героїку Холодноярської республіки чудово пам’ятає живий свідок – 1100-літній дуб Максима Залізняка – одне з найбільших дерев Європи. За переказами, під дубом бували Богдан Хмельницький, Северин Наливайко, Тарас Шевченко. У народі говорять, що такі дуби- велетні дають силу і надихають на нові звершення і перемоги. Тому ми тут!

На хуторі є церква Святого Праведного Петра Багатостраждлального ( Калнишевського). Петро Калнишевський – останній отаман Запорозької Січі, який виконував дипломатичні місії і брав участь у переговорах з представниками Османської імперії і Кримського ханства, неодноразово їздив з депутаціями до Петербурга, обстоював військові та адміністративно-територіальні права Запорожжя. Дбав про поширення хліборобства та торгівлі у запорозьких степах , тим самим перешкоджаючи планам Росії щодо колонізації причорноморських степів та посилення російської присутності в Україні. За це Калнишевського після зруйнування Січі було заслано на Соловки на довічне ув’язнення, де він і помер у віці 112років.

Вільний час для придбання сувенірів та смакування козацьких настоянок та трав’яних чаїв на Дикому хуторі, вечеря ( за бажання і за окрему плату)

Виїзд у Полтаву. (Орієнтовне прибуття – 22.00.

Вартість туру з Полтави у Холодний Яр « Первоцвіти Холодного Яру» 950 грн. /900 грн.(діти до 12р.)
У вартість туру входить: транспортне та екскурсійне обслуговування по всьому маршруту, вхідні квитки в музеї та екскурсійні об’єкти, медстраховка, туристичний супровід.

Окремо оплачуються вечеря на «Дикому хуторі» ( 250-290 грн), особисті витрати, сувеніри.

Якщо Вам сподобався тур з Полтави у Холодний Яр , хочете його забронювати або виникли якісь питання – телефонуйте: 050-107-16-89, 096-57-67-044       Приєднуйтеся до нас у соцмережах, щоб завжди першими дізнаватися про нові тури, екскурсійні програми та маршрути. Посилання на групу у фейсбук “Турагентство TERRA” – внизу цієї сторінки