Чигирин, Суботів, Холодний Яр та цілющі джерела
Ціна
1250 грн
1 Днів
Дата відправлення
За запитом
. Екскурсійний тур з Полтави в Чигирин,Суботів, Холодний Яр
Шовковисті килими з різнотрав’я, що вкривають схили Холодного яру, цілющі джерела з життєдайною водицею, пам’ятки історії та легенди сивої давнини, історії про кохання, вірність та честь, героїчні сторінки нашої минувшини та незвідані таємниці, – усе це в новому екскурсійному турі!!!
Екскурсійний тур з Полтави в Холодний Яр, Мотроненський монастир, Чигирин, Суботів
Маршрут туру: Полтава – Кременчук – Чигирин – Суботів – Медведівка – Мельники – Холодний Яр – Буда – Полтава.
30.06. Виїзд з Полтави о 5.00. (збір по зупинках)
Перша екскурсійна зупинка у містечку, яке здавна славилося своєю сильною енергетикою. Тут в сиву давнину біля підніжжя великої кам’яної гори росла дивна трава – чигир. Дівчата збирали її до схід сонця та готували чар-зілля, а козаки нею рани виліковували. Тож і поселення, що поряд було, назвали Чигирин.
Чигирин.
Історія та сучасність міста в оглядовій екскурсії. Сходження на Замкову гору – оглядаємо місто з висоти пташиного польоту. Оцінюємо залишки Чигиринської фортеці 17 ст., спускаємося до козацької криниці, від якої колись починалися підземні ходи, якими козаки водили коней напувати до Тясмину. А потім піднімемося на бастіон Дорошенка, – і перед нами всі шляхи –дороги, що вели до центру України. А в колишньому кар’єрі з видобування пісковиків, окрім прорубаних печер і сходинок, є магічний камінь бажань, який уже кілька століть здійснює заповітні бажання мандрівників. Загадуємо бажання!!!
Екскурсія в Гетьманська резиденція, де Богдан Хмельницький приймав послів інших країн, вів переговори, вирішував важливі справи державної ваги.
Церква Петра і Павла
Відвідання Національного музею-заповідника Богдана Хмельницького.
Екскурсія в Суботів – колишні маєтності Хмельницьких, Замчище.
Унікальна Іллінська церква – памятка історії та архітектури, – церква –фортеця – і при потребі вона повинна була ще і захистити місцевих жителів від ворога ( товщина стін – 1,5 -2 метри, а вікна знаходяться на висоті більше 4 метрів, – щоб вершник,ставши в стремена, не міг дотягнутися до вікна. А в горішньому ярусі замість традиційного орнаменту, прикрас – вікна –бійниці). Тут знаходиться усипальниця Б.Хмельницкого. Точніше, тут був похований Богдан, – але таємниця поховання гетьмана до цього часу нерозгадана.
Три криниці з цілющою водою – символ дівочої любові і самопожертви –їхня чиста вода втамовувала спрагу та заліковувала рани ( вмиваємося для дівочої краси та п’ємо воду для здоров’я)
Медведівка – батьківщина Максима Залізняка. Фундуклеївська церква, скіфське городище, пам’ятні місця Коліївщини.
Саме на шляху до Холодного Яру є джерела з цілющою водою – «Живун», «Дзюркало». Біля «Дзюркала» зупинимося на відпочинок, щоб напитися чи набрати з собою цілющої води. Це місце особливе – екологічно чиста питна вода із вмістом розчиненого срібла та інших корисних для здоров’я людини хімічних елементів посідає перше місце серед лісових джерел урочища «Холодний яр» та навколишніх природних заповідників. З давніх часів джерело славилось своїми цілющими властивостями, за переказами ще козаки й гайдамаки віддавали шану цій воді, лікуючи нею рани. За однією з них, святий апостол Андрій Первозванний та його учні проходили повз Холодний Яр спекотного літа, коли їм захотілося пити, то апостол вдарив своїм посохом об землю і з того місця потекла прохолодна вода. Так і утворилось джерело з живою водою.
Екскурсія в Холодний Яр
Подорож Холодним Яром продовжується – ми побуваємо на території одного з найбільших городищ скіфської доби. Мотронине городище було важливим економічним, політичним, торговельним і релігійним центром Середнього Подніпров’я навіть у часи Київської Русі. Історію кохання, вірності і спокути воєводи Мирослава та його дружини Мотрони, до цього часу переповідають місцеві мешканці. Відвідуємо Мотронинський монастир – відомий ще з часів Ярослава Мудрого та Київської Русі. Старі підземні чернечі печери на околицях лісу, звивиста лісова стежка, що веде до Монастирського ставу, де колись гайдамаки ножі та зброю освячували перед повстанням «Коліївщина»
А далі – містика та таємниці Холодного Яру .
Геологи стверджують, що мільйони років тому територія урочища Холодний Яр, що на Черкащині, була північною стороною величезного метеоритного кратера Холодноярське плоскогір’я і яри – це залишки древньої гірської системи, що з’єднувала Карпати з горами Криму і Кавказом. Тому, коли в’їжджаємо до Холодного Яру, здається, що потрапляємо в Карпати. По гребеню лісового масиву, прямо від дороги, навесні простягається білий килим підсніжників-пролісків. Вони заполонили весь простір. Такого Ви більше ніде не побачите! Якщо Ви подорожуєте у березні – квітні, то у Вас буде унікальна можливість зробити красиві фото на фоні цих перших весняних квітів. ( Гуляючи у лісі, не можна також не звернути увагу на перші зелені паростки з дивним ароматом – черемшу, – рослину, дуже вітамінну і корисну для нашого організму ( використовується для приготування салатів та інших страв.)
Подорож продовжується! Холодний Яр – це серце козацької України, осередок Холодноярської Республіки, що як частина УНР проіснувала до 1922 року. Слухаємо історії минувшини.
Мальовничий хутір Буда. Часи скіфів і давньої Русі, героїку Холодноярської республіки чудово пам’ятає живий свідок – 1100-літній дуб Максима Залізняка – одне з найбільших дерев Європи. За переказами, під дубом бували Богдан Хмельницький, Северин Наливайко, Тарас Шевченко. У народі говорять, що такі дуби- велетні дають силу і надихають на нові звершення і перемоги. Тому ми тут!
На хуторі є церква Святого Праведного Петра Багатостражлального ( Калнишевського). Петро Калнишевський – останній отаман Запорозької Січі, який виконував дипломатичні місії і брав участь у переговорах з представниками Османської імперії і Кримського ханства, неодноразово їздив з депутаціями до Петербурга, обстоював військові та адміністративно-територіальні права Запорожжя. Дбав про поширення хліборобства та торгівлі у запорозьких степах , тим самим перешкоджаючи планам Росії щодо колонізації причорноморських степів та посилення російської присутності в Україні. За це Калнишевського після зруйнування Січі було заслано на Соловки на довічне ув’язнення, де він і помер у віці 112років.
Вільний час для придбання сувенірів та смакування козацьких настоянок та трав’яних чаїв на Дикому хуторі. Вечеря ( за бажання і за окрему плату)
Виїзд у Полтаву. (Орієнтовне прибуття – 22.00, розвезення по зупинках)
Вартість туру « Таємниці Холодного Яру» 1250 грн. /1100 грн.(діти до 12р.)
У вартість туру входить: транспортне та екскурсійне обслуговування по всьому маршруту, медстраховка, туристичний супровід.
Окремо оплачуються вечеря на «Дикому хуторі», особисті витрати, сувеніри.
Якщо Вам сподобався тур, хочете його забронювати, чи виникли якісь питання – телефонуйте: 050-107-16-89, 096-57-67-044
Приєднуйтеся до нас у соцмережах, щоб завжди першими дізнаватися про нові тури, екскурсійні програми та маршрути. Посилання на групу у фейсбук “Турагентство TERRA” – внизу цієї сторінки