Опішнянські традиції, Старий хутір та шпундра

Ціна

600 грн

1 Днів

Дата відправлення

За запитом

Організатор туру

Зоя Неділько

18.11. Екскурсійний гастротур!

Піднімемося на сторожову вежу у найвищій точці Полтавщини(202м. над рівнем моря), побуваємо у найстарішій дерев’яній Різдва-Богородичній церкві Зіньківщини, познайомимося з народними промислами Опішнянського краю, традиціями гончарів, творчою спадщиною родини Кричевських та Пошивайлів, відвідуємо Старий хутір та дегустуємо місцеві страви, про які писав ще Іван Котляревський: борщ з квасолею та грушками, шпундру та бабу-шарпанину, вергуни на горілці, медовуху з калиною та трав’яні настоянки.

Виїзд з Полтави о 10.00. від готелю “Київ”

Опішне – столиця українського гончарства. Селище, де все нагадує про давній український промисел – гончарство. Нині гончарство – це не просто ужиткова кераміка, це вже мистецтво, в якому відтворюється історія народу і його прагнень, нескорений дух поколінь і творчий геній українців, і самобутність, і одвічне прагнення до величної краси та досконалості.

І найкраще ці давні українські традиції гончарства зможемо відчути, відвідавши садиби гончарів. Екскурсія в садибу- музей родини Гаврила та Явдохи Пошивайлів – однієї з найславетніших гончарних родин України.

Відвідання Музею мистецької родини Кричевських. Побуваємо в будівля відомих самобутніх архітекторів Василя Кричевського, яка стала пам’яткою Опішного. побачимо Стіну гончарної слави, помилуємося унікальними і загадковими скульптурами, що прикрашають подвір’я, відвідаємо виставку та послухаємо історії родини Кричевських.

Екскурсія Опішнею продовжується! Відвідуємо Різдва-Богородичну церкву, збудовану ще в 17 столітті – унікальну перлину дерев’яної архітектури Полтавщини.

Сторожова вежа в Опішному знаходиться у найвищій точці Полтавщини (202 м. над рівнем моря) на мальовничій околиці селища і з неї відкриваються чудові краєвиди. Піднімаємося на вежу, робимо чудові фото!

Переїзд на Старий хутір.

Серед мальовничої природи Полтавщини, на високому пагорбі, де відкриваються чудові краєвиди, ЕтноПоселення ” Старий хутір” – своєрідний музей під відкритим небом. Побачимо оселі 1914 року забудови, 1928-1930 років, еко-ферму, послухаємо цікаві історії, зробимо красиві фото і смачно пообідаємо!

А на обід – традиційні місцеві страви, про які писав ще Іван Котляревський і рецепти яких дбайливо зберігають місцеві господині. На обід у нас борщик з квасолею та грушками, шпундра та вергуни на горілці, трав’яний чай та узвар. ( Про вегетаріанців теж подумали. Їм замість шпундри пропонуємо скуштувати страву “Баба-шарпанина”. Бажаючі можуть посмакувати смачних настоянок: медовуха з калиною або малиною, варенуха ( алкогольний напій, готується так, як і в давнину – в печі на сухофруктах) та глінтвейн.

Поїхали! Буде цікаво! Буде смачно!

Вартість туру 600/570 грн. Транспортне та екскурсійне обслуговування по всьому маршруту, медстраховка, обід.

Вхідні квитки в садибу-музей Пошивайлів , вхідні квитки у музей мистецької родини Кричевських, особисті витрати.

Для туристів із прізвищем Гончар та похідними від нього (Гончаренко, Гончарук і т.п.) вхід до музеїв гончарства – безкоштовно!

Бронювання туру: 050-107-16-89, 096-57-67-044.

Приєднуйтеся до нас у соцмережах, щоб завжди першими дізнаватися про нові тури, екскурсійні програми та маршрути. Посилання на групу у фейсбук “Турагентство TERRA” – внизу цієї сторінки