Ніжин, Прилуки та Крути

Ціна

1150 грн

1 Днів

Дата відправлення

03 серпня 2024

. Тур з Полтави в Ніжин та Прилуки. 03.08. “Невигадані історії: Ніжин, Крути та Прилуки”

Виїзд з Полтави на екскурсію в Ніжин та Прилуки о 4.30-5.00. ( збір по зупинках). Можливе приєднання до групи у Решетилівці, Хоролі. Пирятині.

Зупинка на каву у Пирятині.

Переїзд у Ніжин. Екскурсія містом Ніжин.

Ніжин – місто. відоме ще з часів Київської Русі, згадується в багатьох літописах. А в 17 столітті Ніжин був центром найбільшого в Україні козацького полку. Саме тут у 1663 році відбувалася знаменита подія – «чорна рада», на якій обирався гетьман Лівобережжя. В пам’ять про козацькі часи в центрі міста височить величний Миколаївський собор в стилі козацького бароко (1658-1668).

У другій половині XVII – поч. XVIII ст. Ніжин стає одним з головних центрів ремісничого виробництва та торгівлі в Україні. Велику роль у розвитку торгівлі відігравали грецькі купці. Ще Богдан Хмельницький запросив їх до Ніжина і спеціальним універсалом 1657 року надав великих пільг у торгівлі, підтверджуваних потім усіма наступними гетьманами й царями. Саме греки відкрили першу в місті кав’ярню, а також стали першими солити знамениті ніжинські огірки.

А в 1704 — саме в Ніжині Іван Мазепа одержав гетьманські клейноди від короля Речі Посполитої.

Ніжин є батьківщиною багатьох видатних людей. Це автор «Літопису Самовидця» Роман Ракушка-Романовський, церковний та культурний діяч Іоанн Максимович, історик і археограф Микола Бантиш-Каменський, співак Марк Бернес.

До Ніжина приїздив Тарас Шевченко та Марія Заньковецька. Початкову освіту здобув у Ніжині видатний конструктор Сергій Корольов. Ніжинську гімназію закінчило багато відомих людей: Микола Гоголь, Олександр Афанасьєв-Чужбинський, Євген Гребінка, Віктор   Забіла, Яків де Бельмен (вперше проілюстрував «Кобзар» Тараса Шевченка), Василь Тарновський.

У Ніжині багато пам’яток історії та архітектури, пам’ятників і пам’ятних знаків. Тож прогуляємося містом, побачимо ці унікальні пам’ятки, зробимо красиві фото, послухаємо цікаві історії та відвідаємо Музей поштової станції та Музей рідкісної книги.

Екскурсія містом Ніжин.

Наш тур з Полтави у Ніжин та Прилуки продовжується.

Переїзд у Крути. Меморіальний комплекс “Пам’яті Героїв Крут”.

Переїзд у Прилуки.

Обід у ресторані “Білий рояль”

Прилуки. Екскурсія містом.

Прилуки були засновані ще в період Київської Русі. Перша письмова згадка про Прилук-город зустрічається у «Повчанні…» Володимира Мономаха і датується 1085 роком. В ті часи місто було південно-східним форпостом держави й повинно було служити перепоною для половецьких полчищ. Очевидно, деякий час воно таким і було, але вже у 1092 році половці зруйнували місто. Під час екскурсії дізнаємося про князів Глинських, які відродили Прилуки після монголо-татарської навали, про козацький Прилуцький полк, про Гната Галагана, який зрадив Мазепу, про унікальні пам’ятки архітектури та величні муровані та дерев’яні храми, що зберегли в собі незламний козацький дух та згадку про історичні події.

Під час екскурсії містом відвідаємо Трьохсвятительську церкву на Кустівцях. Вона дерев’яна, велика, п’ятиверха із дзвіницею. Це типовий проект для Лівобережжя. Її збудували ще у 1879 році.

Не оминемо увагою і надзвичайно красиву будівлю колишнього міського театру.

Вільний час.

Виїзд у Полтаву.

Вартість туру 1150 грн./980 грн У вартість включено транспортне та екскурсійне обслуговування, туристичний супровід, вхідні квитки.

Обід у ресторані “Білий рояль”, особисті витрати.

Запис на екскурсію з Полтави у Ніжин та Прилуки за тел.: 050-107-1689, 096-57-67-044.  Приєднуйтеся до нас у соцмережах, щоб завжди першими дізнаватися про нові тури, екскурсійні програми та маршрути. Посилання на групу у фейсбук “Турагентство TERRA” – внизу цієї сторінки