Етносело “Гончарія”, півники та Старий хутір

Ціна

630 грн

1 Днів

Дата відправлення

За запитом

Організатор туру

Зоя Неділько

06.04. Запрошуємо в новий Екскурсійний гастротур! Екскурсійний тур з Полтави в Опішню та Малі Будища

Відвідуємо етно-село “Гончарія”, беремо участь у майстер-класі – виготовляємо з глини свистунці, піднімемося на сторожову вежу у найвищій точці Полтавщини(202м. над рівнем моря), побуваємо у найстарішій дерев’яній Різдва-Богородичній церкві Зіньківщини, відвідуємо Старий хутір та дегустуємо місцеві страви, про які писав ще Іван Котляревський: борщ з квасолею та грушками, верещаку, шпундру, завиванці та бабу-шарпанину, вергуни на горілці, медовуху з калиною та трав’яні настоянки.

Виїзд з Полтави в Опішню о 10.00. від готелю “Київ”

Екскурсія в етносело “Гончарія”

На північній околиці Опішного розташоване Етносело “Гончарія” на території колись одного з найбільших гончарних осередків опішненського гончарного району – у селі Малі Будища. Це унікальний музей, ексзпозиція якого розміщена в типових для Малих Будищ будівлях 19-20 століття. Тут і гончарні вироби, і предмети традиційного побуту гончарів, інструменти та пристрої, а також фото, малюнки, особисті документи, які датовано другою половиною ХVІІІ – кінцем ХХ століття.  Цікава, емоційна і душевна екскурсія в “Гончарії” ніби переносить нас у далеке минуле, у світ дитинства, залишаючи відгомін в наших серцях

Екскурсія в колегіум мистецтв в Опішні. Відвідання виставки та Майстер-клас. Долучаємося до цього древнього гончарного мистецтва-промислу – робимо дитячу іграшку – півника. ( свої шедеври-творіння забираємо на згадку!)

Екскурсія етноселом продовжується! Відвідуємо Різдва-Богородичну церкву, збудовану ще в 17 столітті – унікальну перлину дерев’яної архітектури Полтавщини.

Сторожова вежа в Опішному знаходиться у найвищій точці Полтавщини (202 м. над рівнем моря) на мальовничій околиці селища на гребені оборонного валу древнього городища. Піднімаємося на вежу, слухаємо легенди та робимо чудові фото, адже з вежі відкриваються неймовірні краєвиди.

Переїзд на Старий хутір.

Серед мальовничої природи Полтавщини, на високому пагорбі, де відкриваються чудові краєвиди,- ЕтноПоселення ” Старий хутір” – своєрідний музей під відкритим небом. Побачимо оселі 1914 року забудови, 1928-1930 років, еко-ферму, послухаємо цікаві історії, зробимо красиві фото і смачно пообідаємо!

А на обід – традиційні місцеві страви, про які писав ще Іван Котляревський і рецепти яких дбайливо зберігають місцеві господині. На обід у нас борщик з квасолею та грушками, верещака, шпундра, баба-шарпанина, завиванці та вергуни на горілці, трав’яний чай та узвар. Бажаючі можуть спробувати смачних настоянок: медовуха з калиною або малиною, зубрівка, варенуха ( алкогольний напій, готується так, як і в давнину – в печі на сухофруктах) та глінтвейн.

Поїхали! Буде цікаво! Буде смачно!

Вартість туру з Полтави в Опішню  630 грн/доросл.,  580 грн/ пенсіонери та студенти,  540 грн/діти до 12років. Транспортне та екскурсійне обслуговування по всьому маршруту, вхідні квитки, майстер-клас, медстраховка.

Обід  ( вартість 250 грн. Є можливість обирати  страви). Особисті витрати. (На Старому хуторі можна купити сир моцарела власного виробництва, солодкі горішки з акацієвим медом, медовий квас та наливки).

Якщо Вам сподобався тур з Полтави в Опішню, хочете його забронювати, чи виникли якісь питання – телефонуйте: 050-107-16-89, 096-57-67-044.

Приєднуйтеся до нас у соцмережах, щоб завжди першими дізнаватися про нові тури, екскурсійні програми та маршрути. Посилання на групу у фейсбук “Турагентство TERRA” – внизу цієї сторінки